Cereálne nápoje si rozumejú s biorytmom

Viete, čo sa skrýva za slovom biorytmus, ako funguje počas dňa a čo má spoločné s cereálnym nápojom?

V rytme bio

Biorytmy v princípe vyjadrujú priebežné zmeny vo fyzickej, emocionálnej a intelektuálnej kondícii človeka. Fyzický biorytmus človeka je zodpovedný za silu, výdrž, sebadôveru, energiu, odvahu i agresivitu. Emocionálny biorytmus určuje nálady, kreativitu, duševnú pohodu a emocionálnu citlivosť. Intelektuálny biorytmus vplýva na silu rozumu, vnímanie, schopnosť robiť rozhodnutia a triezvo uvažovať. Aby ste si ho nepomýlili s „rytmom”, ktorý patrí skôr do sfér ezoterických, jeho presnejšie pomenovanie je cirkadiánny rytmus a, zjednodušene povedané, ide o kolísanie aktivity a bdelosti v priebehu jednotlivých fáz dňa.

Spať či nespať?

Milovníci kávy môžu mať biorytmus vplyvom povzbudzujúcich účinkov kofeínu „rozhasený“, pretože bol umelo ovplyvnený. Kto však chce žiť v súlade so svojím telom a prírodou, mal by denne spať 7 až 8 hodín. Nie vždy sa to, pravda, dá, pretože v súčasnej rýchlej dobe máme milión povinností, niekedy sa chceme v noci zabávať a niekedy nás budia deti.

Ak sa nám však podarí dodržiavať spomínaný priemer aspoň sčasti, je to v poriadku, na škodu zároveň nie je pospať si aj trošku dlhšie. Spozornieť určite treba, ak deti neplačú, povinnosti netlačia, zábava je odložená na inokedy a spánok aj tak neprichádza. Vtedy už nastáva problém, ktorý by sme mali riešiť. Biorytmus (aktivita, fyzická kondícia aj nálada) je rozhodený možno práve pre množstvo kávy vypitej v priebehu dňa.

Vtedy môže pomôcť šálka lahodného rozpustného cereálneho nápoja, a to aj večer namiesto osvedčeného „uspávača“ – mlieka s medom. Dokonca chutí oveľa lepšie. Čo sa týka mlieka, to sa dá v cereálnych nápojoch využiť na mnoho spôsobov – studené, teplé, spenené. Zalievať môžeme kravským, ryžovým, mandľovým, kokosovým a všetkými ostatnými, ktoré sú nám pochuti. Pôžitok bude dokonalý a prínos pre zdravie tiež.

 

Pre uľahčenie používania portálu táto webová stránka používa súbory cookies. Môžete spravovať nastavenia súborov cookies pomocou možností Vášho internetového prehliadača. Kliknite na súhlasím a táto informácia sa už nebude zobrazovať.

Súhlasím