Ako sa stravovať počas dňa?

Je 6 hodín večer a vy zistíte, že ste dnes ešte nič nejedli. Bežný jav u každého z nás. Napriek náročným povinnostiam v práci alebo doma by ste si však mali vymedziť čas na to, aby ste sa niekoľkokrát za deň stihli dobre najesť. Fungovať to však bude až vtedy, keď si nastavíte pravidelný režim.

Nezabúdajte na raňajky!

Nie nadarmo nám naše staré mamy a mamy vravievali, že raňajky sú základom stravovania. Je to naozaj pravda. Raňajky nás vždy naštartujú a dodajú nám silu, aby sme sa necítili unavení a predovšetkým aby sme neboli hladní a neodpočítavali každú sekundu do obeda. Ideálne je do svojich raňajok zahrnúť obilniny, napríklad v podobe chutného cereálneho nápoja. Samozrejme, nie je to jediný spôsob, ako raňajkovať vlákninu. Nápaditá cereálna kaša je taktiež jednou z možností. Stačia len ovsené vločky, rozpustná cereálna zmes, mlieko, strúhaný kokos a ovocie podľa chuti. Všetko spolu zmiešame a raňajky sú hotové.

Aj desiata je dôležitá

Občas sa stane, že ani raňajky vám nemusia vystačiť až do obeda. Vtedy prichádza na rad desiata. A čo by mala obsahovať? Mala by sa skladať napríklad z ovocia, jogurtu alebo z pudingu s ovocím, chia semienkami a pridanou cereálnou zmesou. Vďaka desiate bude mať náš organizmus dostatok energie, a tak sa môžeme naplno venovať práci.

Obed, základ dňa

Obed býva často jediným jedlom, ktoré počas dňa stihneme. Mali by sme si naň však vymedziť viac času, ako len polhodinku počas obednej pauzy. Taktiež ho netreba len tak premárniť sendvičom z čerpacej stanice, pretože ten nám nedodá energiu, naopak, budeme unavení a sústredenie v práci bude na bode mrazu. Skúste vynechať nezdravé a ťažké jedlá a radšej si doprajte viac zeleniny a vlákniny.

Olovrant a večera

Olovrant by mal byť zložením podobný ako desiata, aby mal organizmus dosť energie aj v popoludňajších hodinách.

Večeru by ste nemali nechávať na poslednú chvíľu, teda nie tesne predtým, ako pôjdete spať. Ideálne je večerať medzi 6 a 7 hodinou. Večera by nemala obsahovať vysoký obsah sacharidov, ktoré naštartujú metabolizmus. Namiesto sacharidov si po dobrej večeri môžete dopriať chutný cereálny nápoj, ktorý neobsahuje kofeín, a preto nebudete mať problém so zaspávaním.

Pre uľahčenie používania portálu táto webová stránka používa súbory cookies. Môžete spravovať nastavenia súborov cookies pomocou možností Vášho internetového prehliadača. Kliknite na súhlasím a táto informácia sa už nebude zobrazovať.

Súhlasím