Ako na pitný režim v tehotenstve?

Tehotenstvo býva tým najkrajším obdobím v živote ženy, zároveň sa však veľa vecí v jej živote aj zmení. Nastavenie správneho životného štýlu je pre ženu a jej dieťa to najdôležitejšie. Táto zmena sa dotýka najmä výberu jedál a nápojov. Viete, ktoré sú v tehotenstve vhodné?

Pitný režim je základ

Budúce mamičky by mali dbať na to, aby počas dňa dodržiavali pravidelný pitný režim. Samozrejme, platí to pre každého, ale v tehotenstve by si na to mali ženy dávať oveľa väčší pozor. Odporúča sa vypiť denne 2 - 3 litre tekutín. Vybrať si správny nápoj je naozaj dôležité. Ženy v tehotenstve by nemali piť kofeínové nápoje, pretože tie náš organizmus odvodňujú. Medzi ne nepatrí len káva, ale dajte si pozor aj na čierny a zelený čaj, ktoré kofeín obsahujú tiež. Vyhnúť by ste sa mali aj tým bylinkovým, prípadne sa o ich konzumácii poradiť s lekárom či lekárnikom.

A čo s milovanými sladenými nápojmi? Aj tieto by sa mali v tehotenstve obmedziť, pretože okrem cukru obsahujú aj množstvo chemikálií, ktoré nie sú v tomto období prospešné pre zdravie.

Čo môžem piť v tehotenstve?

Ideálne je piť čistú vodu. Vhodné sú aj 100 % zeleninové alebo ovocné šťavy či ovocné čaje. To však, samozrejme, nie je všetko, čo si tehotné ženy môžu dovoliť.

Správny jedálniček tehotnej ženy by mal obsahovať vitamíny, vlákninu a minerálne látky. Vápnik nájdeme napríklad v mlieku a rôznych ďalších mliečnych výrobkoch. Tu však nastáva problém, pretože mnohým ženám počas tehotenstva mlieko „nevonia“. Preto je vhodné kombinovať mlieko napríklad s cereálnym nápojom INKA. Cereálny nápoj INKA má navyše prírodné zloženie a chutí naozaj vynikajúco. Zmes tvorí jačmeň, raž, čakanka a cukrová repa. Má príjemnú chuť, jemnú arómu, lahodnú penu a to najdôležitejšie – je bezkofeínová, takže si ju môžete dopriať kedykoľvek počas dňa či noci. Veď skúste samy.

Pre uľahčenie používania portálu táto webová stránka používa súbory cookies. Môžete spravovať nastavenia súborov cookies pomocou možností Vášho internetového prehliadača. Kliknite na súhlasím a táto informácia sa už nebude zobrazovať.

Súhlasím